EPSILON HEALTH Ефекол јуниор, 12 кесички

EPSILON HEALTH Ефекол јуниор, 12 кесички
456,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031755C
favorite_border

Опис на производот

  • Осмотски лаксатив при третман на повремена и хронична констипација. Ослободување од констипацијата за 24-48 часа.
  • Ја нормализира цревната перисталтика и овозможува да функционира нормално
  • Не предизвикува болни столици, гасови, грчеви.
  • Приспособен за деца, лесно растворлив, без мирис и вкус.

Пакување: 12 кесички

Содржина

Состав: 6.563 г макрогол

Употреба:  

  • Деца од 2 до 6 години: 1 кесичка дневно
  • Деца од 7 до 12 години: 2 кесички дневно

Отворете ја кесичката и растворете ја содржината во 62.5 мл вода (околу половина чаша вода).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се