ESENSA Shape Up Хидростар електролит за спортисти

ESENSA Shape Up Хидростар електролит за спортисти
47,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020369C
favorite_border

Опис на производот

Прашок за подготовка на напивка за рехидрација на спортисти, со арома на мандарина.

Напивката претставува идеална комбинација на глукоза и електролити, која придонесува во подобрувањето на апсорпцијата на вода и одржувње на електролитна рамнотежа пред, во тек и по спортска или било која друга физичка активност.

Се препорачува:

  • Во одржувањето на издржливоста за време на вежбање и регулирање на внатрешната телесна температура
  • За подобрување и зголемување на апсорпцијата на вода во текот на физичките активности
  • Во одржувањето на електролитната рамнотежа

Пакување: кесичка 36.5 г

Содржина

Употреба: растворете 1 кесичка во 500 мл вода.
Препорачана примена: консумирајте по 150 мл на секои 15 минути пред, или за време на тренингот и после тренингот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се