ESI Алое вера сок, 500 мл

ESI Алое вера сок, 500 мл
461,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
001550C
favorite_border

Опис на производот

Уникатен спој на целиот лист и гелот содржан во внатрешноста на листот, подготвени со најделикатни процеси, кои овозможуваат природните компоненти од билката да останат непроменети, со што се обезбедува максимално природно дејство на сокот од Алое Вера - максимална сила - во хармонија со природата, од дамнина користена заради своето депуративно и олеснувачко дејство.

Одлична помош во случаи на воспаление на гастроинтестиналниот тракт (синдром на нервозно дебело црево) и како депуратив, еупептик и холеретик. Сокот од Алое Вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди и хемиски ѓубрива, со сигурност содржи најмалку 7000 мг/литар полисахариди (фракција со молекуларна тежина поголема од 20 000 Далтон).

Пакување: 500 мл

Содржина

Употреба: 1 мерица од 25 мл, 3 пати на ден, чист или разреден во вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се