EUCERIN AtopiControl Спреј за смирување јадеж, 50 мл

EUCERIN AtopiControl Спреј за смирување јадеж, 50 мл
755,00 ден.
566,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046992C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Иритираната сува кожа пратена со јадеж (склона кон атопија) може да предизвика силно чешање. Затоа таквата кожа има потреба од соодветна смирувачка нега.

Иновативната формула на Eucerin® AtopiControl Спрејот за смирување на јадеж содржи уникатен комплекс од состојки MPD (Ментоксипропандиол), SymSitive и полидоканол, коишто докажано делуваат ефикасно.

  • Го смирува јадежот на кожата во првите 60 секунди, со долготрајно дејство до 6 часа
  • Освежува, лади и брзо ја смирува кожата
  • Брзо се впива: не е леплив, не е масен, не ја валка облеката

Многу добра ефикасност и подносливост дури и од кожа со заболувања, како на пр. атопичен дерматитис, псоријаза, ксероза и дијабетес.

Погоден за третман на локален јадеж.

Погоден за деца над 3 години.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, лаурет-9, 4-т-бутилциклохексанол (транс-изомер), ментоксипропанедиол, глицерин, 1,2-хексанедиол, етилхексилглицерин, пентилен гликол, натриум цитрат, лимонска киселина, тринатриум ЕДТА, пироктон оламин.

Употреба: Нанесете на засегнатите зони од 15-20 цм оддалеченост, толку често колку што е неопходно.
Не прскајте директно кон лицето, избегнувајте вдишување и контакт со очите. Ако дојде во контакт со очите, внимателно исплакнете со вода. Не нанесувајте на рани или на отворени лезии.

Внимание: Боца под притисок, може да експлодира при загревање. Држете ја подалеку од топлина, жешки површини, искри, директен пламен и други извори на оган.
Не пушете.
Не го оштетувајте и не го горете дури и после употреба.
Чувајте го далеку од сончева светлина.
Не го изложувајте на температури над 50°С.
Чувајте го подалеку од дофат на деца.
7% од масата на содржината во боцата е запалива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се