EUCERIN Hyaluron-Filler Сет дневен + ноќен крем за сува кожа, 2 х 50 мл

EUCERIN Hyaluron Filler day and night cream for dry skin dneven i noken krem za suva koza
EUCERIN Hyaluron-Filler Сет дневен + ноќен крем за сува кожа, 2 х 50 мл
2.791,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055627C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN Hyaluron Filler Сет дневен + ноќен крем за сува кожа кога има појава на линии и брчки.

Докажана висока ефикасност против брчки.

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. Пополнува: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. Стимулира: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. Заштитува: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

1. EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за лице за сува кожа со СПФ 15

  • СПФ 15 + УВА заштита + антиоксидантот сапонин ефикасно заштитуваат од предвремено стареење на кожата предизвикано од УВ зраците, продлабочување на брчките и ја заштитуваат кожата од штетното дејство на слободните радикали

Пакување: 50 мл

2. EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен крем за лице

  • Концентрираниот декспантенол ги зајакнува сопствените регенеративни процеси на кожата во текот на ноќта

Резултатат: Противдејство на процесот на стареење. За мазна и сјајна кожа со помлад изглед.

Дерматолошките проучувања докажуваат: многу добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 50 мл

Содржина

  • EUCERIN Hyaluron-Filler Дневен крем за лице за сува кожа со СПФ 15

​​​​Состав: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Butyrospermum Parkii Butter, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Mica, Silica, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Trisodium EDTA, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum, CI 77891.

Употреба: Нанесете наутро со нежни масажни движења, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

  • EUCERIN Hyaluron-Filler Ноќен крем за лице

Состав: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Octyldodecanol, Stearyl Alcohol, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Behenyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopherol, Pantolactone, Distarch Phosphate, Xanthan Gum, Citric Acid, Dimethicone, Trisodium EDTA, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесете навечер на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја деликатната зона околу очите. За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се