EUCERIN pH5 Сет за чувствителна кожа, лосион за тело + крем за раце

EUCERIN EUCERIN pH5 Set Lotion & Hand Cream losion za telo i krem za race za cuvstvitelna koza
EUCERIN pH5 Сет за чувствителна кожа, лосион за тело + крем за раце
1.117,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056093C
favorite_border

Опис на производот

Комплект рН5 нега за чувствителна кожа.

Формулата со оптимална вредност на рН го помага одржувањето на природната заштита на кожата и делува благопријатно на нејзината чувствителност, а декспантенолот ја помага регенерацијата на кожата.
Резултат: кожата е поотпорна и помалку чувствителна кон негативните фактори на околната средина. Долготрајна хидратација.

 

Содржина

Состав: Вода, глицерин, пантенол, Ц15-19 алкан, цетил палмитат, каприлик/каприк триглицерид, цетил алкохол, хидрогенизирани коко-глицериди, полибутен, глицерил стеарат СЕ, сорбитан стеарат, стеарил алкохол, токоферил ацетат, тапиока скроб, натриум цитрат, пентилен гликол, лимонска киселина, бензил алкохол, каприлил гликол, карбомер, пантолактон, феноксиетанол, диметикон, натриум цетеарил сулфат, натриум хидроксид, токоферол, мирис.

Состав: Вода, глицерин, хидрогенизирани кокоглицериди, пантенол, стеарил алкохол, триизостеарин, цетил алкохол, палмитинска киселина, стеаринска киселина, глицерил стеарат, лимонска киселина, натриум цитрат, токоферол, сорбитан стеарат, карагенан, тапиока скроб, миристична киселина, арахидонска киселина, олеинска киселина, ксантан гума, диметикон, натриум хидроксид, пантолактон, етилхексил-глицерин, пентилен гликол, феноксиетанол, мирис.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

EUCERIN® pH5  PËR LËKURË TË NDJESHME
Locion për trup, 400 ml + Krem për duar, 75 ml 

*DY PRODUKTE ME ÇMIM MË TË ULËT
Komplet pH5- kujdesi për lëkurë të ndjeshme

Formula e vlerës optimale të pH-së ndihmon në ruajtjen e mbrojtjes natyrale të lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në ndjeshmërinë e saj, si dhe dexapanthenoli ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.
Rezultati: Lëkura është më rezistente dhe më pak e ndjeshme ndaj faktorëve negativë të mjedisit përreth. Hidratim afatgjatë.

EUCERIN pH5 Locion për trup, 400 ml

Përbërësit: ujë, glicerinë, pantenol, C15-19 alkan, cetyl palmitate, triglicerid kaprilik/kapri, alkool cetil, koko-gliceride të hidrogjenizuara, polibuten, gliceril stearat SE, stearat sorbitan, alkool stearil, tokoferil acetat, niseshte tapioke, citrat natriumi, pentilene glikol, acid citrik, alkool benzil, kapril glikol, karbomer, pantolakton, fenoksietanol, dimetikon, cetearil sulfat natriumi, hidroksid natriumi, tokoferol, аromë. 

EUCERIN pH5 Krem për duar, 75 ml

Përbërja: ujë, glicerinë, koko-gliceride të hidrogjenizuara, pantenol, alkool stearyl, triizostearinë, alkool cetil, acid palmitik, acidi stearik, stearat gliceril, acid citrik, citrat natriumi, tokoferol, stearat sorbitan, ekstrakt Chondrus Crispus, niseshte tapioke, acid miristik, acid arakid, acid oleik, gomë ksantan, dimetikon, hidroksid natriumi, etilheksilglicerinë, pentilene glikoli, fenoksietanol, parfum.