EUCERIN SUN Kids Sensitive Protect Детски спреј со СПФ 50+, 250 мл

Eucerin 63442 SUN Sensitive Protect Kids Trigger Spray SPF 50+, 250ml detski sprej za zastita od sonce
EUCERIN SUN Kids Sensitive Protect Детски спреј со СПФ 50+, 250 мл
1.667,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054596C
favorite_border

Опис на производот

EUCERIN SUN Sensitive Protect Kids Trigger Детски спреј за заштита од сонце, со СПФ 50+

  • За бебиња над 3 месеци, за деца и возрасни
  • Погоден за кожа склона кон атопичен дерматитис
  • Ја заштитува и смирува чувствителната детска кожа
  • Без мирис
  • Исклучително водоотпорен 
  • ADVANCED SPECTRAL TECHNOLOGY комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, коишто помагаат за неутрализација на слободните радикали, предизвикани од УВ- та и високоенергетската видлива светлина.
  • Глициретинската киселина ги помага сопствените ДНК-репаративни механизми на кожата

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, денатуриран алкохол, бутил метоксидибензоилметан, етилхексил триазон, бис-етилхексилоксифенол метоксифенил триазин, изопропил палмитат, Ц12-15 алкил бензоат, дибутил адипат, бутилен гликол дикаприлат/дикапрат, диетиламино хидроксибензоил хексил бензоат, глицерил стеарат, фенилбензимидазол сулфонска киселина, глицерин, микрокристална целулоза, целулозна гума, екстракт од корен од глицириза инфлата, глициретинска киселина, ксантан гума, Ц18-38 алкил хидроксистеароил стеарат, копернициа церифера цера, хидрогенизирано масло од репка, цетил палмитат, натриум стеароил глутамат, натриум хидроксид натриум хлорид етилхексилглицерин, каприлил гликол, хидроксиацетофенон, тринатриум ЕДТА.

* Формула без микропластика, според препораките на UNEP

Употреба: За надворешна употреба. Протресете до бро пред употреба. Не прскајте директно на лицето-избегнувајте вдишување на производот. Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и редовно повторно нанесувајте, особено после пливање, потење или бришење, за да го одржите нивото на заштита.

Мерки на претпазливост: Нанесување на помала количина од препорачаната, значајно ќе го намали нивото на заштита од сонце. Не се изложувајте премногу долго на сонце, дури и кога употребувате производи за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана за здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Носете заштитна облека и користете доволно крем за заштита од сонце за незаштитените зони. Избегнувајте контакт со очите. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте контакт со текстилни и тврди површини, за да спречите појава на дамки. Прво напрскајте од производот на дланките и потоа нанесете на кожата на вашето бебе. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се