EUROVITA Бета глукан форте 500 мг 1.3/1.6, 60 капсули

EUROVITA Бета глукан форте 500 мг 1.3/1.6, 60 капсули
2.992,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
017050C
favorite_border

Опис на производот

Beta Glucan 1,3/1,6 Forte e 100% природен, апсолутно безбеден и научно признаен додаток во исхраната кој обезбедува квалитетно, имуностимулаторно, имуномодулаторно и антиоксидативно дејство, при што не се евидентирани несакани ефекти.

BetaGlucan 1,3/1,6 Forte врши активација на одбранбените клетки пред се на: макрофаги, гранулоцити, неутрофили, кои се прва одбранбена линија во нашето тело и го зајакнува имунитетот потенцирајќи го специфичниот имунолошки одговор.

За кои состојби се препорачува Beta Glucan 1,3/1,6?

  • Ослабнат и нарушен имунолошки систем и сите состојби на имунолошки дефицит
  • Анемии и физичка слабост
  • Акутни и хронични инфекции на меки ткива и органи предизвикани од вируси, (herpes zooster, hepatitis B, C, мононуклеоза, сезонски вирози (грип), бактерии (стафилококи, стрептококи, esherichia coli), габички како кандидијази предизвикани од Candida Albicans, болести на кожата (псоријаза, габични и вирусни инфекции на кожата)
  • Вирусни инфекции со средни и високо ризични HPV вируси, со присутни дисплазии - CIN промени, по извршени гинеколошки интервенции за побрза регенерација на ткивото на матката
  • За ревитализација, детоксификација на организмот од токсини, за неутрализација на слободните радикали, против оксидативен стрес, хроничен замор, автоимуни заболувања и алергии
  • Хематолошки нарушувања (леукопенија, тромбоцитопенија), при изложеност на разни видови зрачења (УВ, електромагнетно и рендген зрачење), кај пациенти подложени на радио и хемотерапија, (особено при оштетувања на кожа и слузници при зрачење кај болни од малигни болести)
  • Ја забрзува епителизацијата и регенерацијата на сите ткива и слузници што е од големо значење кај повреди и рани кои тешко зараснуваат, кај постари и хронично болните лица, при рековалесценција и постоперативно закрепнување на пациенти по извршени хируршки интервенции

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: 100% чист Бетаглукан 1,3/1,6.

Дозирање: два пати на ден по една капсула пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се