GALAPRO Дентален гел со прополис за возрасни, 30 г

GALAPRO Дентален гел со прополис за возрасни, 30 г
124,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
003964C
favorite_border

Опис на производот

Галапро денталниот гел се употребува за: 

  • Гингивитис (воспалени непца), крвави непца, промени кои настануваат како последица од парадентоза
  • Афти, механичко оштетување како последица на стоматолошки интервенции

Поседува антибактериски, антивирусни, антифунгални и антиинфламаторни својства.

Пакување: 30 г

Содржина

Состав: 30% етанолен раствор на прополис, етерно масло од камилица, етерно масло од нане, етерно масло од жалфија.

Дозирање и начин на употреба: гелот се нанесува со врвот на прстот, во количина која ја покрива целата површина на непцата и се масира со благи кружни движења.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се