GEOPROM Dr. Leo Витамин А+Д3 перли, 60 гел капсули

GEOPROM Dr. Leo Витамин А+Д3 перли, 60 гел капсули
158,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015455C
favorite_border

Опис на производот

Dr LEO® Витамин А+Д3 e додаток на исхрана, создаден да придонесува за здрави коски и заби, силен имунолошки систем и здрав вид кај децата.

  • Витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските. Тој придонесува за нормална апсорпција и употреба на калциумот и притоа придонесува за одржување на нормален развој на коските, мускулите и забите
  • Витаминот А придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и одржување на здрав вид
    Најлесниот начин да се добие витаминот Д се сончевите зраци. Кожата може да продуцира приближно 10 000 ИЕ витамин Д како резултат на 20-30 минутно изложување на сонце во лето, но со облеката и употребата на заштитни фактори за сончање се лимитира синтезата на витаминот Д во кожата и до 99%.

Пакување: 60 гел капсули

Содржина

Состав

Витамин Д3 (Cholecalciferol) 10 мкг (400 ИЕ)
Витамин А (Retinol palmitat) 250 мкг (833 ИЕ)

Останати неактивни состојки: Маслиново масло.
*Не содржи генетски модифицирани организми.

Употреба: деца од 2 години и возрасни да консумираат по една капсула на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се