GEROVITAL H3 Fresh Антиперспирант дезодоранс, 40 мл

Gerovital H3 Fresh Deodorant Antiperspirant 40 ml dezodorans antiperspirant za zeni
GEROVITAL H3 Fresh Антиперспирант дезодоранс, 40 мл
79,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056163C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital H3 Fresh Антиперспирант дезодоранс.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Цветно-овошен мирис
  • Со витамин Е и минерали
  • Свежата, деликатна цветна арома овозможува природна свежина во текот на целиот ден

Аромите на овој дезодоранс се добиени со комбинирање на сладоста и свежината на праска, црна рибизла, passion fruit и зрело црвено овошје со каскада од бели цветови, вклучувајќи: гераниум-здравец, див јасмин, иланг-иланг и рози, загреани во база од ванила, сандалово дрво и мус.

Пакување: 40 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, магнезиум аспартат, цинк глуконат, бакар глуконат, пентилен гликол, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, алфа-изометил јонон, цитрал, цитронелол, кумарин, гераниол, хидроксицитронелал, лимонен, линалол. 

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се