GOOD NATURE Релакс чајна мешавина, 20 кесички

ALKALOID GOOD NATURE Relax herbal tea blend caj za relaksacija
GOOD NATURE Релакс чајна мешавина, 20 кесички
93,00 ден.
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055465C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

GOOD NATURE Relax herbal tea blend - Релакс чајна мешавина со додаден витамин Б3 и Б6.

  • Витамините Б3 и Б6 придоенсуваат за нормална функција на нервниот систем
  • Цветот од лаванда и цветот од липа придонесуваат за релаксација
  • Листот од маточина придонесува за нормално когнитивно и ментално здравје, има релаксирачки ефект и придонесува за квалитетен и мирен сон
  • Без кофеин
  • Со 1 просечна порција=200 мл приготвен чај ќе внесете 15% од препорачаниот дневен внес на витамините Б3 и Б6 

Пакување: 20 х 1.5 г.

Содржина

Состав: цвет од камилица, лист од маточина 27%, цвет од липа 13%, цвет од лаванда13%, природна арома (содржи витамин Б3 и витамин Б6).

Начин на чување: Да се чува на суво и темно масто, на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се