GUAM Алга спреј активатор за козметички текстил, 100 мл

GUAM Алга спреј активатор за козметички текстил, 100 мл
2.405,00 ден.
1.804,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
052248C
favorite_border

Опис на производот

Спреј без гас за полнење со микросфери со активни состојки на Guam Marine Algae, дизајниран да го продолжи антицелулитното и слабеечкото дејство на вашите Гуам хеланки. 

Микросферите се позитивно наелектризирани за да се прицврстат на ткаенината благодарение на електростатското привлекување што го врши негативниот полнеж на влакната на козметотекстилната ткаенина од Гуам. 

Пакување: 100 мл.

Содржина

Употреба:

Протресете го шишето пред употреба. Испрскајте ја внатрешната површина на Guam® козметотекстилната облека што сакате да ја наполните, одржувајќи растојание од 10-15 цм и почекајте (10-15 мин) ткаенината да се исуши пред да ја облечете облеката.

За интензивен третман се препорачува да се нанесе секој ден во текот на 10 дена, потоа секој втор ден. 
Препорачуваме 15 прскања од апликација (третман).
100 мл течност е доволна за 40 дневен третман. 

Дерматолошки тестиран. За надворешна употреба. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Избегнувајте контакт со очи и мукозни мембрани. Задолжително миење на раце по употреба.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Совршен за продолжување на "векот"на антицелулитните хеланки.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се