GUAM Алга артика ладна кал од алги, 500 г

GUAM Алга артика ладна кал од алги, 500 г
3.150,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
045583C
favorite_border

Опис на производот

Производ со тројно делување, три вида на алги спакувани во една волшебна формула збогатена со интензивни етерични масла.

  • Интензивно стимулирање на циркулацијата и намалување на целулитот
  • Обликување на силуетата
  • Помага за враќање на тонусот поради големата количина на минерали
  • Безбедна за сите кои што имаат проблем со вени и капилари
  • Безбедна за користење во бременост и при лактација
  • За нозе, колкови и задник

Пакување: 500 г.

Содржина

Употреба: превртете ја кутијата неколку пати за да ја измешате калта.

Нанесете тенок слој на проблематичната регија со блага масажа, обмотајте со најлонска фолија и оставете да делува 45 минути, а потоа отстранете со влажен сунгер или со туширање. Додека е активен третманот се чувствува интензивно ладење, кое има пролонгирано делување и може да трае од 30 минути до два часа по отстранувањето.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Извонреден производ. Го препорачувам а посебно во летен период. Дава таква свежина што нема да можете да замислете ден без него. Делува совршено на целулитот.
anaantic.cosmo
5
Производ кој дефинитивно го намалува целулитот и дава тонус на кожата . Имам пробано многу различни производи но ништо не им е рамно на Гуам призводите ( посебно калта ) .
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се