GUAM Антицелулитен и дренажен производ со нано сфери за регија нозе, колкови и задник, 200 мл

GUAM Антицелулитен и дренажен производ со нано сфери за регија нозе, колкови и задник, 200 мл
2.415,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
048465C
favorite_border

Опис на производот

Има силен антицелулитен ефект, со голем интензитет прави редукција на масната клетка и спречува создавање на нов целулит и масни клетки на регија нозе, колкови и задник. Содржи Guam алги, липоактивни наносфери и дренажен фитоекстракт. Со помош на липоактивни наносфери оваа формулација овозможува намалување на отоци, поттикнување на микроциркулација и ремоделирање на нозете.

  • Третира вишок вода
  • Третира цврст (фиброзен) целулит
  • Тонира
  • Безбеден за лица со проблематични вени и капилари
  • Не се препорачува во период на бременост и лактација

Пакување: 200 мл

Содржина

Употреба: нанесете на зафатените места со блага масажа додека целосно не се апсорбира во кожата.

По апликацијата ќе почувствувате свежина која потоа ќе постигне благо загревање. Делувањето на производот може да се чувствува и неколку часа по апликацијата.

Нормална е појава на црвенило и благо затоплување.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Топло ладен ефект на критичните делови зафатени со целулит. Ја обожавам оваа крема.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се