GULLON Cuor di Cereale Интегрални бисквити со овес, 280 г

GULLON Cuor di Cereale Classico Biscuits Wholegrain With Rolled Oats integralni kolacinja so oves, klasicni, tradicionalni
GULLON Cuor di Cereale Интегрални бисквити со овес, 280 г
99,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056674C
favorite_border

Опис на производот

Gullon Cuor di Cereale Classico Biscuits Wholegrain With Rolled Oats – Интегрални бисквити со овес.

  • Големо количество растителни влакна
  • Без палмино масло

Нето-тежина: 280 г. 

Содржина

Состојки: овесни снегулки 36%, интегрално пченично брашно 35%, растително масло (високоолеично сончогледово масло) 16%, шеќер, фруктозен и гликозен сируп, полидекстроза, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), сол, емулгатор (соја лецитин), арома, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

Може да содржи траги од млеко и соја.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1902kJ/455kcal, масти 19 г, од кои заситени 1.7 г, јаглехидрати 57 г, од кои шеќери 16 г, влакна 12 г, протеини 7.9 г, сол 0.75 г. 

Да се чува на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина. По отворањето да се чува во истите услови и да се затвора по секоја употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Gullon Cuor di Cereale Classico Biscuits Wholegrain With Rolled Oats - Biskota integrale me tërshërë

  • Sasi e lartë e fibrave vegjetale
  • Pa vaj palme

Përbërësit: fjollëza tërshëre 36%, miell gruri integral 35%, vaj vegjetal (vaj luledielli me oleik të lartë) 16%, sheqer, shurup fruktozë dhe glukozë, polidekstrozë, agjent fryrës (hidrogjen karbonat natriumi, hidrogjen karbonat amonium), kripë, emulsifikues (lecitinë soje), aromatizues, antioksidant (ekstrakt i pasur me tokoferol).

Mund të përmbajë gjurmë qumështi dhe soje.

Vlerat ushqyese në 100 g produkt: vlera energjetike 1902 kJ/455 kcal, yndyrna 19 g, nga të cilat të ngopura 1,7 g, karbohidrate 57 g, nga të cilat sheqerna 16 g, fibra 12 g, proteina 7,9 g, kripë 0,75 g.
Të ruhet në vend të freskët dhe të thatë, i mbrojtur nga rrezet e diellit. Pas hapjes, të ruhet në të njëjtat kushte dhe të mbyllet pas çdo përdorimi.

Pesha neto: 280 g.