HIPP Органска овошна плочка - jаболкю, банана, овес, 23 г

HIPP AL31361-04 Fruit Bar Apple Banana Oat
HIPP Органска овошна плочка - jаболкю, банана, овес, 23 г
64,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056209C
favorite_border

Опис на производот

Хип овошна плочка jаболкю, банана, овес од органско производство.

  • Од 1 година
  • Органска овошна плочка за деца
  • Со 63% овошје
  • Без додадени ароми - природна сладост од овошјето

*шеќерите се природно присутни во состојките

Нето-тежина: 23 г.

Содржина

Состојки: снегулки од банана* 29% концентрат од овошен сок од благо јаболко* 22%, интегрално овесно брашно 15%, мелени пченични снегулки*, концетрат од сок од грозје*, сончогледово масло*, обланди* (пченично брашно*, компиров скроб*, концентрат од сок од морков*)

*од органсю производство со уште повреден овес.

Може да содржи тграги од млеко, соја и јаткасти плодови.

Важно: Не го оставајте вашето дете без надзор додека јаде и не му дозволувајте да јаде додека лежи или трча наоколу.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се