HUNZA Масло од горчлива кајсија, 50 мл

HUNZA Масло од горчлива кајсија, 50 мл
837,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024200C
favorite_border

Опис на производот

 • Чист екстракт 98%
 • Природно 100% 
 • Рачна изработка 100%
 • Хунза маслото е чист екстракт од семки од хималајска касија, без никакви додатоци
 • Маслото од горки семки е наменето за лица над 12 години.

Индикации: 

 • Позитивно влијае на имунитетот
 • Го стабилизира метаболизмот на потполно природен начин 
 • Делува антивирусно, помага при лечење астма, хроничен бронхитис, кашлица и ангина
 • Природно содржи Б17 витамин, најголем борец против канцерогените заболувања
 • Големиот број на незаситени масни киселини допринесуваат за подобрување на срцевите заболувања и работата на срцето

Пакување: 50 мл.

Силен антиоксидант кој го зајакнува вашиот организам и го прави отпорен од разни болести зајакнувајќи го имунитетот, го стабилизира метаболизмот на потполно природен начин , а со тоа помага во чистење и отстранување на присутните токсини во телото, сузбива алергиски реакции, делува антивирусно, помага при лечење астма, хроничен бронхитис, кашлица и ангина. Природно содржи Б17 витамин, кој важи како најголема превентива, но и најголем борец против канцерогените заболувања.
Големиот број на незаситени масни киселини доприонесуваат за подобрување на срцевите заболувања и работата на срцето. Хунза маслото го зголемува “добриот холестерол” ( HDL ) и ги редуцира триглицеридите и крвниот притисок.

Орална употреба: Ханза маслото, за разлика од сите останати масло од семки од кајсии, е 98% чист екстракт без дополнителни состојки, што го прави уникатен и многу вреден производ. Затоа препорачуваме да го користите орално без користење на метални лажички за да се избегне оксигенација. Маслото конзумирајте го преку пластична или дрвена лажичка.

Содржина

Употреба:

 • Минимална дневна доза : 2 пати по 2-3 капки.

Маслото од горки семки го користат постари од 12 години. За трудници, доилки и деца до 12 години, се препорачува маслото од слатки семки.

Несакани ефекти од користењето на Хунза маслото досега не се забележани.

Чување: На температура до 25 С, во добро затворено шише, заштитено од светлина.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се