KRAŠ Животинско царство сет 4 чоколади по 15 г + 2 сликички гратис

Kras zivotinsko carstvo cokoladi +2 slikicki gratis
KRAŠ Животинско царство сет 4 чоколади по 15 г + 2 сликички гратис
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
041756C
favorite_border

Опис на производот

Животинско царство е најтенкото млечно чоколадо кое со својата форма и оригинален вкус на вистинско млечно чоколадо е совршен избор за детските слатки моменти.

Заедно со чоколадото, секоја чоколадна обвивка содржи сликичка од животно. Сликичките го наоѓаат своето место во албумот Животинско царство, кој е детска енциклопедија на знаење за животните.

Пакување: 4 чоколади по 15 г + 2 сликички гратис.

 

Содржина

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, емулгатор соја лецитин, арома.
Млечна чоколада содржи: мин. 30% какао делови, мин. 22% суви материи од млеко.
Можe дa содржи лешници и глутен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се