LA ROCHE POSAY Lipikar Lait Млеко за тело со уреа 10%, 200 мл

LA ROCHE POSAY Lipikar Lait Urea 10% Triple-Action Hydrating Lotion 200ml hidratantno mleko so urea
LA ROCHE POSAY Lipikar Lait Млеко за тело со уреа 10%, 200 мл
1.502,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055663C
favorite_border

Опис на производот

LA ROCHE POSAY Lipikar Lait Urea 10% Triple-Action Hydrating Lotion - Хидратантно млеко за тело со 10% уреа.

 • За многу сува и груба кожа која се перута
 • Погоден за деца, возрасни, постари лица
 • Погоден за луѓе склони кон кератозис пиларис, сенилна ксероза и псоријаза
 • Клинички докажана ефикасност
 • Го ублажува чувството на иритација
 • Ја подобрува еластичноста на кожата
 • Дури и екстремно сувата кожа изгледа помазна
 • Брзо се апсорбира
 • Немасна текстура
 • Не се лепи

Со тројно дејство:

 • Против перутање
 • Грубост на кожата
 • Смирувачко дејство 48 часа

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Urea, Glycerin, Butyrospermum Parki Butter / Shea Butter, Brassica Campestris Seed Oil / Rapeseed Seed Oil, Dicaprylyl Carbonate, Isopropyl Palmitate, Pentylene Glycol, Glycine, Cetearyl Alcohol, Silica, Stearic Acid, Allantoin, Sorbitan Oleate, Sorbitan Tristearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Isohexadecane, Sodium Hydroxide, Sodium Lactate, Myristic Acid, Palmitic Acid, Mannose, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum, Polysorbate 80, Acrylamide/ Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopherol, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Chlorhexidine Digluconate. (Code F.I.L. : N70025104/1).

Начин на употреба: Користете еднаш или два пати на ден. Не нанесувајте на лицето

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се