La Roche Posay Redermic Retinol Концентрат, интензивен коректор против брчки, 30 мл

LA ROCHE POSAY REDERMIC RETINOL Anti-Wrinkle Face Cream 30ml krem za lice protiv brcki
La Roche Posay Redermic Retinol Концентрат, интензивен коректор против брчки, 30 мл
3.028,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056218C
favorite_border

Опис на производот

La Roche Posay Redermic Retinol Concentrate Intensive Anti-Wrinkle Концентрат, интензивен коректор против изразени брчки.

  • La Roche Posay e посветена на развојот на формули со признати молекули во оптимална концентрација за да се постигне ефикасност против стареење без да се наруши толеранцијата за чувствителната кожа
  • Ретинолот е познат како една од активните состојки за насочено намалување на знаците на стареење: изрзени брчки и старечки дамки
  • Лесна флуидна текстура
  • Немасна и нелеплива формула

Со користење на кремот:

  • Изразените брчки се намалуваат
  • Кожата изгледа мазно
  • Тенот е изедначен

Иновација: Нова зајакната формула за оптимална ефикасност: (чист ретинол + прогресивно-ослободувачки ретинол) за ефикасност против стареење. ХЕПЕС за благ пилинг на кожата.

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua/Water/ Eau, Isostearyl Neopentanoate, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Glycerin, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Pentylene Glycol, Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 20, Glycine Soja Oil / Soybean Oil, Sorbitan Oleate, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Retinol, Adenosine, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Polysorbate 80, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance. 

Употреба: Нанесете на лицето вратот и деколтето навечер. Не нанесувајте во пределот околу очите. Тестирано на чувствителна кожа.

Не ја изложувајте кожата на УВ зраци или на сонце. Користете крем за сончање секој ден, со фактор СПФ 15 или повисок. Коректорот не смее да се користи со други производи кои содржат ретинол.

Ако почувствувате непријатност по првата употреба, користете со паузи за да се навикне кожата на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се