LABELLO Disney Hydro Care Балсам за усни за деца (3+) со СПФ 15, 4.8 г

Labello Disney Micky and Friends Hydro Care Lip Balm balsam za usni za deca
LABELLO Disney Hydro Care Балсам за усни за деца (3+) со СПФ 15, 4.8 г
255,00 ден.
230,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056304C
Online only
Акција само online 10.05-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Освежете ги своите усни со Hydro Саre стикот за усни. Хидратантна формула со природни масла и шеа путер која веднаш се топи на усните овозможувајќи им 24 часовна хидратација.

  • Содржи заштитен фактор СПФ 15 и ги заштитува усните од штетните ефекти од сончевите зраци
  • Не содржи минерални масла
  • Клинички тестирано
  • Компатибилноста со кожата е дерматолошки одобрена
  • Погодно за деца над 3 години

Нето-тежина: 4,8 г.

Содржина

Состав: Octyldodecanol, Ricinus Communis Seed Oil (Castor Oil), Cera Alba (Beeswax), Helianthus Annuus Seed Cera (Sunflower Wax), Butyrospermum Parkii Butter (Shea Butter), Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Castor Oil, Aqua, Glycerin, Tocopherol (Vitamin E), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Derivate), Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower Oil), Linalool, Citronellol, Citral, Aroma.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се