LINO Protein Power Whey Чоколино со протеини, магнезиум и 8 витамини, 350 г

LINO Cokolino Protein Power Whey 350 g
LINO Protein Power Whey Чоколино со протеини, магнезиум и 8 витамини, 350 г
263,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055238C
favorite_border

Опис на производот

LINO Cokolino Protein Power Whey - Чоколино со протеини,

 • Инстант житни снегулки со чоколадо и протеини
 • Големо количество на протеини - Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Еден оброк содржи 17г протеини што претставува 34% од препорачаниот дневен внес
 • Големо количество витамини од Б групата, како и витамин Ц - Витамините тиамин, рибофлавин, Б6, Б12 и витаминот Ц го поддржуваат нормалниот енергетски метаболизам
 • Големо количество магнезиум - Магнезиумот придонесува за нормална функција на мускулите и го поддржува нормалниот енергетски метаболизам
 • Засладено само со чоколадо

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: житарици 48% (оризов гриз, овесно брашно), протеин од сурутка 14%, чоколадо 17% (шеќер, какао во прав, какао путер, емулгатор соја лецитин), малтодекстрин, магнезиум глуконат, витамини (Л-аскорбинска киселина, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, тиамин хидрохлорид, фолна киселина, цијанокобаламн).

Може да содржи лешници.

Еден оброк од Чоколино со протеини содржи:

 • 34% од препорачаната дневна количина на протеини
 • 47% од препорачаната дневна количина на тиамин
 • 71% од препорачаната дневна количина на рибофлавин
 • 51% од препорачаната дневна количина на витамин Б6
 • 92% од препорачаната дневна количина на витамин Б12
 • 51% од препорачаната дневна количина на витамин Ц
 • 36% од препорачаната дневна количина на магнезиум

Начин на подготовка: Во 250 мл млеко измешајте 6 големи лажици (50г) снегулки

Важно е да се придржувате кон урамнотежена и разноврсна исхрана и здрав начин на живот.

Чувајте го на суво место на собна температура! По употреба, затворете ја кесата користејќи го вградениот патент.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се