MEDELA Calma Шише со иновативна цуцла, 150 мл

MEDELA Calma Шише со иновативна цуцла, 150 мл
1.490,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024234C
favorite_border

Опис на производот

Специјално дизајнирана цуцла за поддршка на мајките посветени на доењето. Ова револуционерно откритие им помага на бебињата да го оддржат нивниот природен процес на цицање и го олеснува преодот од исхрана на шише назад кон доење од мајката.

Calma цуцлата е иновативно решение дизајнирано за хранење на доенчиња. Вашето доенче може да пие, одмара и диши според сопствениот природен ритам, исто како на градата. Доенчето треба да создаде вакум за да почне протокот на млеко, исто како што тоа го прави додека се дои. Затоа Calma иновативната цуцла овозможува хранење на вашето бебе со цуцла без тоа да се одвикне од цицање на града што го прави префрлувањето од града на Calma цуцла и назад многу едноставно.

Одговара на сите шишиња за млеко од Медела.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: заштитна капа/мулти капак: полипропилен, Силиконски дел: силикон, база/врв: полипропилен и термопластични еластомер.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се