MEDELA Harmony Рачна пумпа за измолзување

MEDELA Harmony Essentials Pack Manual Breast Pump racna pumpa za izmolzuvanje
MEDELA Harmony Рачна пумпа за измолзување
3.120,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050647C
favorite_border

Опис на производот

Пакетот MEDELA Harmony Essentials Pack комбинира се што им е потребно на мајките за испумпување на мајчиното млеко во еден комплет. Полесна и потивка од електричните пумпи, Harmony™ е една од најдобрите рачни пумпи благодарение на технологијата 2-Phase Expression и PersonalFit Flex штитот за гради. Едноставен за употреба и лесен за носење со себе насекаде, пакетот Harmony™ Essentials е одличен за пумпање во движење и повремена употреба, со сè што ви е потребно за измолзување, собирање, складирање млеко и хранење на вашето бебе.

  • Пумпа за измолзување со помош на рачно создавање вакум
  • Идеална за краткотрајна употреба
  • Компактна, лесна и пренослива
  • Едноставна за употреба и чистење
  • Единствена рачка која ви помага да го имитирате природниот ритам на цицање на вашето бебе
  • Не содржи Бисфенол-А 

Рачна пумпа за измолзување со две функции: за стимулација и експресија. Наменета е за повремено измолзување на мајчино млеко од страна на доилки во болнички или домашни услови или во било која ситуација која подразбира одвоеност од нивното бебе.

Со измолзувањето симптомите на набрекнатост на дојките се ублажуваат. Во случај на маститис придонесува за лекување со отстранување на мајчиното млеко од погодените дојки и ги враќа во нормална состојба вовлечените брадавици.

Исто така обезбедува мајчино млеко за доенчињата кои не можат да се хранат на природен начин поради различни проблеми како што се проблеми со опфаќање на дојката, расцеп на непцето или предвремено родени бебиња.

Пакување: 1 рачна пумпа за измолзување со штитник за гради PersonalFit Flex™, силиконска цуцла, шише од 150 мл, 4 кеси за складирање и замрзнување на млеко и 4 ултра тенки влошки за доење

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се