MOLENDINI Колачи полнети со бел крем-без глутен, 180 г

Molendini White Cream cookies biskviti polneti so bel krem
MOLENDINI Колачи полнети со бел крем-без глутен, 180 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
056288C
favorite_border

Опис на производот

Molendini White Cream Cookies Колачи полнет со бел крем 

  • Без глутен

Нето-тежина: 180 г.

Содржина

Состојки: фил – бел крем 23% (шеќер, нехидрогенизирани растителни масла и масти: масло (сончогледово), маст (палмина), бела чоколада 10% (шеќер, млеко во прав, путер од какао), млеко во прав, пченкарен скроб, емулгатор (сончогледов лецитин и арома), инвертен сируп од шеќер, брашно (брашно од хељда, брашно од ориз, екструдирано пченкарно брашно и пченкарно брашно), растителна (палмина) маст, мелени семиња на растението чиа (Salvia hispanica), мед, мешавина од зачини (цимет, каранфилче и ѓумбир), какао во прав со намалена содржина на путер од какао, jајца во прав, кокосово масло, конзерванс (калиум-сорбат), лимонска киселина, средства за дигање на тестото (амониум бикарбонат и натриум бикарбонат), стабилизатор (гуар гума), емулгатор (cоин лецитин) и сол. 

Може да содржи траги од лешници и други јаткасти плодови. 
Да се чува на суво и темно место. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

BISKOTË E MBUSHUR ME KREM TË BARDHË - PA GLUTEN 
Përbërësit: krem i bardhë, mbushje 23% (sheqer, vajra dhe yndyrna bimore të pa hidrogjenizuara (vaj (luledielli), yndyrna (palma)), çokollatë e bardhë 10% (sheqer,  qumësht pluhur, gjalpë kakao),  qumësht pluhur, niseshte misri, emulsifikues (lecitin luledielli) dhe aromë), shurup invert sheqeri , (miell hikërror, miell orizi, misër ekstuduar miell dhe miell misri), yndyrë bimore (palminë), fara të pastruara çia (Salvia hispanica), mjaltë, përzierje erëzash (kanellë, karafil dhe xhenxhefil), pluhur kakao, vezë pluhur, vaj kokosi, konservues (kalium-sorbat), acid limoni, përbërës ngritës i brumërave (amonium-hidrogjenkarbonat dhe natrium-hidrogjenkarbonat), stabilizues (përbërës guar), emulgifikues (lecitinë soje) dhe kripë. 

Mund të përmbajë gjurmë të lajthive dhe arrave. 

Prodhuar në përputhje me specifikimet e produktit. 

Mbani në vend të freskët dhe të thatë larg ndriçimit të lartë të dritës. 

Pesha neto: 180 g.