GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер, 200 г

GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер, 200 г
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
036121C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без шеќер
  • Содржат засладувачи

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: пченично брашно (глутен) 66%, засладувач (малтитол), растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 10%, растителни влакна, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор (соја лецитин), засилувачи на вкус, антиоксиданси (натриум метабисулфит).

Производот може да содржи траги од сусам и кравјо млеко. Прекумерната употреба може да има лаксативен ефект.

Пакувањето содржи околу 33 бисквити, секоја по 6г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се