MOLENDINI Колачи полнети со овошен фил од аронија, слива и јаболко-без глутен, 180 г

Molendini Chokeberries Plum and Apple kolacinja so slivi i jabolka
MOLENDINI Колачи полнети со овошен фил од аронија, слива и јаболко-без глутен, 180 г
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
056286C
favorite_border

Опис на производот

Molendini Chokeberries Plum and Apple Колачи полнети со со овошен фил од аронија, слива и јаболко.

  • Без глутен

Нето-тежина: 180 г.

Содржина

Состојки: овошен фил – аронија, слива и јаболко 27% (овошна каша – аронија 30%, слива 30% и јаболко 15%, шеќер, згуснувач: агар и лимонска киселина), инвертен сируп од шеќер, брашно (брашно од хељда, брашно од ориз, екструдирано пченкарно брашно и пченкарно брашно), растителна (палмина) маст, мелени семиња на растението чиа (Salvia hispanica), мед, мешавина од зачини (цимет, каранфилче и ѓумбир), какао во прав со намалена содржина на путер од какао, jајца во прав, кокосово масло, конзерванс (калиум-сорбат), лимонска киселина, средства за дигање на тестото (амониум бикарбонат и натриум бикарбонат), стабилизатор (гуар-гума), емулгатор (cоин лецитин) и сол. 

Може да содржи траги од млеко, лешници и други јаткасти плодови. 
Да се чува на суво и темно место. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

BISKOTË E MBUSHUR ME ARONI, KUMBULL DHE MOLLË - PA GLUTEN 

Përbërësit: aroni, kumbull dhe mollë 27% (përzierje frutash - arona 30%, kumbull 30% dhe mollë 15%, sheqer, trashës: agar dhe acid limoni), shurup invert sheqeri, miell (miell hikërror, miell orizi, misër  i ekstuduar, miell dhe miell misri), yndyrë bimore (palninë), fara të pastruara çia (Salvia hispanica), mjaltë, përzierje erëzash (kanellë, karafil dhe xhenxhefil), pluhur kakao, vezë pluhur, vaj kokosi, konservues (kalium-sorbat), acid limoni, tharm i brumërave (amonium-hidrogjenkarbonat dhe natrium-hidrogjenkarbonat), stabilizues (përbërës guar), emulgifikues (lecitinë soje) dhe kripë. 

Mund të përmbajë gjurmë të qumështit, lajthive dhe arrave. 
Prodhuar në përputhje me specifikimet e produktit. 
Mbani në vend të freskët dhe të thatë larg ndriçimit të lartë të dritës. 

Pesha neto: 180 g.