MOLENDINI Колачи со урми и овошен фил од смокви-без глутен и без шеќер, 180 г

Molendini Cookie with Date and Fig kolaci so urmi i smokvi
MOLENDINI Колачи со урми и овошен фил од смокви-без глутен и без шеќер, 180 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056291C
favorite_border

Опис на производот

Molendini Cookie with Date and Fig Колачи со урми и овошен фил од смокви.

  • Без глутен
  • Без додаден шеќер. Содржи природен шеќер
  • Извор на влакна 

Нето-тежина: 180 г.

Содржина

Состојки: урма (мелена) 27%, овошен фил – смоква  20% (овошна каша – смоква 99,4 % и згуснувач: агар), брашно (брашно од хељда, брашно од ориз и екструдирано пченкарно брашно), растителна (палмина) маст, мелени семиња на растението чиа (Salvia hispanica), мед, мешавина од зачини (цимет, каранфилче и ѓумбир), какао во прав со намалена содржина на путер од какао, jајца во прав, белка од јајца во прав, кокосово масло, конзерванс (калиум-сорбат ), лимонска киселина, средства за дигање на тестото (амониум бикарбонат и натриум бикарбонат), стабилизатор (гуар-гума), емулгатор (cоин лецитин) и сол. 

Може да содржи траги од млеко, лешници и други јаткасти плодови. 
Да се чува на суво и темно место. 

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

BISKOTË ME HURMA DHE ME MBUSHJE FIKU 
    · Pa sheqer të shtuar  · Burim fibrash · Pa gluten.
 

Përbërësit: hurma (të bluara) 27 %, mbushja e frutave – fik 20 % (përzierje e frutave – fik 99,4 % dhe trashës: agar), miell (miell hikërror, miell orizi dhe misër oekstuduar, miell), yndyrë bimore (palninë), fara të pastruara çia (Salvia hispanica), mjaltë, përzierje erëzash (kanellë, karafil dhe xhenxhefil), pluhur kakao, vezë pluhur, vaj kokosi, konservues (kalium-sorbat), acid limoni, tharm i brumërave (amonium-hidrogjenkarbonat dhe natrium-hidrogjenkarbonat), stabilizues (përbërës guar), emulgifikues (lecitinë soje) dhe kripë. 

Mund të përmbajë gjurmë të qumështit, lajthive dhe arrave. 

Prodhuar në përputhje me specifikimet e produktit. 

Mbani në vend të freskët dhe të thatë larg ndriçimit të lartë të dritës. 

Pesha neto: 180 g.