MOLENDINI Колачи со урми и овошен фил од вишни-без глутен и без шеќер, 180 г

Molendini Cookie with Date and Cherry kolacinja so urmi i visni
MOLENDINI Колачи со урми и овошен фил од вишни-без глутен и без шеќер, 180 г
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056290C
favorite_border

Опис на производот

Molendini Cookie with Date and Cherry Колачи со урми и овошен фил од вишни.

  • Без глутен
  • Без додаден шеќер. Содржи природен шеќер
  • Извор на влакна

Нето-тежина: 180 г.

Содржина

Состојки: урма (мелена) 27%, овошен фил – вишна 20% (овошна каша – вишна 99,4% и згуснувач: агар), брашно (брашно од хељда, брашно од ориз и екструдирано пченкарно брашно), растителна (палмина) маст, мелени семиња на растението чиа (Salvia hispanica), мед, мешавина од зачини (цимет, каранфилче и ѓумбир), какао во прав со намалена содржина на путер од какао, jајца во прав, белка од јајца во прав, кокосово масло, конзерванс (калиум-сорбат ), лимонска киселина, средства за дигање на тестото (амониум бикарбонат и натриум бикарбонат), стабилизатор (гуар-гума), емулгатор (cоин лецитин) и сол. 

Може да содржи траги од млеко, лешници и други јаткасти плодови. 
Да се чува на суво и темно место. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

BISKOTË ME HURMA DHE ME MBUSHJE VISHNJE
    · Pa sheqer të shtuar  · Burim fibrash · Pa gluten.

Përbërësit: hurma (e bluar ) 27 %, mbushje frutash – qershi 20 % ( përzierje frutash – qershi 99,4 % dhe trashës: agar), miell (miell hikërror, miell orizi dhe misër i ekstuduar miell), yndyrë bimore (palninë), fara të pastruara çia (Salvia hispanica), mjaltë, përzierje erëzash (kanellë, karafil dhe xhenxhefil), pluhur kakao, vezë pluhur, vaj kokosi, konservues (kalium-sorbat), acid limoni, tharm i brumërave (amonium-hidrogjenkarbonat dhe natrium-hidrogjenkarbonat), stabilizues (përbërës guar), emulgifikues (lecitinë soje) dhe kripë. 

Mund të përmbajë gjurmë të qumështit, lajthive dhe arrave. 

Prodhuar në përputhje me specifikimet e produktit. 

Mbani në vend të freskët dhe të thatë larg ndriçimit të lartë të dritës. 

Pesha neto: 180 g.