MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода, 36 гумени рипчиња

Möller’s Omega-3 strawberry flavored jelly fish Omega 3 gumeni ripcinja so vkus na jagoda
MOLLERS Омега 3 рипчиња со вкус на јагода, 36 гумени рипчиња
758,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049408C
favorite_border

Опис на производот

Оригиналните Молерс гумени рипчиња за џвакање со вкус на јагода се додаток на исхрана кој е богат извор на есенцијалните масни киселини Омега-3 (ДХА+ЕПА) и витаминот Д.

  • Без мирис и вкус на риба !
  • ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот
  • ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција на срцето
  • Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на нормални заби

Пакување: 36 гумени рипчиња

Производител: Оркла Хелт АС, Осло, Норвешка. 

Содржина

Состав:

2 гумени рипчиња содржат:  
Концентрирано рибино масло 560 мг
Омега-3 масни киселини 370 мг
ДХА (докосахексаеноична киселина) 280 мг
ЕПА (еикосапентаеноична киселина) 56 мг
Витамин Д 10 мкг - 400 И.Е. (200% *)

*референтна вредност во ЕУ

Состојки: ксилитол, сорбитол, концентрирано рибино масло, прочистена вода, желатин, трисодиум цитрат; природен вкус, јаболкова киселина (антиоксиданс); витамин Д (холекалциферол), боја: кармин

Не содржи вештачки бои.

Дозирање и начин на употреба: Препорачана дневна доза за возраст од 3 години и возрасни е: 2 гумени рипчиња за џвакање на ден.

Мерки на претпазливост: Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Да се чува на температура од 5°C до 25°C на суво и темно место. Да се чува подалеку од дофат на деца! Производот е додаток на исхрана и не се употребува како замена за разновидна исхрана. Производот не е наменет за лекување и /или дијагностицирање. Може да има лаксативно дејство доколку се зема во поголеми количини.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се