MUSTELA Musti Тоалетна вода за деца, 50 мл

MUSTELA musti eau de soin parfumee delicate fragrance detska toaletna voda parfem
MUSTELA Musti Тоалетна вода за деца, 50 мл
761,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054431C
favorite_border

Опис на производот

Мусти тоалетната вода е со нежен мирис на база на ароматична мешавина од цитрусни ноти комбинирани со меки мириси на ружа, јоргован, амбер, екстракт од мед и камилица, познати по своите смирувачки и нежни својства.

  • Висока подносливост од раѓање па натаму
  • 97% од ссотојките се од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи алкохол

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, каприл гликозид, парфем, глицерин, натриум бензоат, бутилен гликол, тартарна киселина, 1,2-хексанедиол, каприлил гликол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, екстракт од цвет на камилица, екстракт од мед.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се