NERA KRITIS Theriso Paw Patrol Вода, 330 мл

Nera Kritis Theriso Paw Patrol 330 ml voda za deca
NERA KRITIS Theriso Paw Patrol Вода, 330 мл
26,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056430C
favorite_border

Опис на производот

Nera Kritis Theriso Paw Patrol Вода за деца, во забавни и креативни шишиња.

  • Природна минерална вода - негазирана
  • Со ниска минерална содржина
  • Погодна за диета со ниска содржина на натриум
  • Извор: Терисос од Белите Планини на Крит
  • Надморска височина: 2453 м
  • pH вредност - 8

Нето-тежина: 330 мл.

Содржина

Спроводливост: (20°C) 250 μS/cm.
Вкупна тврдина: 124 мг/л CaCO3; карбонатна тврдина 115 мг/л CaCO3; некарбонатна тврдина 9 мг/л CaCO3.

Сув остаток: (180°C) 156 мг/л.

1 литар содржи:

  • Ca²+ 37 мг/л, Mg²+ 7.8 мг/л, Na+ 6.9 мг/л, K+ <0.5 мг/л, NH4+ <0.07 мг/л,
  • HCO3- 140 мг/л, Cl- 13.1 мг/л, SO42- <5 мг/л, NO3- 1.6 мг/л, NO2- < 0.01 мг/л

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се