NEUTROGENA Концентриран крем за раце без мирис, 75 мл

Neutrogena Hand Cream Concentrated Unscented 75 ml krem za race koncentriran bez miris
NEUTROGENA Концентриран крем за раце без мирис, 75 мл
224,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023208C
favorite_border

Опис на производот

Само со едно нанесување на кремот со 40% концентриран глицерин и витамин Е, веднаш ја обновува и негува кожата на дланките, овозможувајќи и 24 часовно навлажнување на кожата.

  • Соодветен за чувствителна кожа
  • Клинички е докажано дека создава бариера што ја заштитува кожата
  • Туба што може да се рециклира, направена е од 50% рециклирана пластика

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Tocopherol Tocopheryl Acetate.

Употреба: Нанесувајте најмалку 2 пати дневно, доволно е само мало количество од кремот.  

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се