CORINE de FARME Купка за туширање со екстракт од ванила, 750 мл

Corine De Farme Ultra Rich Shower Cream With Vanilla Extract 750 ml krem kupka za tusiranje so ekstrakt od vanila
CORINE de FARME Купка за туширање со екстракт од ванила, 750 мл
369,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048519C
favorite_border

Опис на производот

Corine De Farme Ultra-rich Shower Cream Vanilla Ултра богата купка за туширање со екстракт од ванила.

 • За чувствителна кожа 
 • Дерматолошки тестирано 
 • Збогатена со природен екстракт од ванила од Мадагаскар
 • Нежно ја чисти кожата без да ја суши, дури и онаа најчувствителната
 • По употреба кожата е потхранета, хидрирана и заштитена
 • Со деликатен мирис од ванила
 • Вашата кожа е мека и мазна
 • Тестирано на чувствителна кожа
 • 90% состојки од природно потекло

Пакување: 750 мл.

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, парфем, гликол дистеарат, глицерил олеат, натриум бензоат, сорбитан каприлат, коко-глукозид, лимонска киселина, калиум сорбат, поликватерниум-7, натриум хидроксид, екстракт од ванила, токоферол, хидрогенизирани растителни глицериди цитрат. 

Мерки на претпазливост: Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Да се чува на места недостаони за деца. 

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

CORINE de FARME Ultra-rich Shower Cream Vanilla Larës trupi ultra i pasur me ekstrakt vanilje

 • Për lëkurë të ndjeshme
 • Testuar nën kontroll dermatologjik
 • Larësi i trupit i pasuruar me ekstrakt natyral vanilje nga Madagaskari pastron butësisht lëkurën pa e tharë, madje edhe atë më të ndjeshmen 
 • Pas përdorimit, lëkura ushqehet, hidratohet dhe mbrohet
 • Me aromë delikate vanilje, lëkura juaj është e butë dhe e lëmuar
 • Testuar në lëkurë të ndjeshme
 • 90% përbërës me origjinë natyrale

Masat paraprake: Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni tërësisht me ujë. Të ruhet në vende të paarritshme nga fëmijët.

Përbërësit: ujë, laureth sulfat natriumi, glicerinë, kokamidopropil betainë, klorur natriumi, parfum, distearat glikol, oleat gliceril, benzoat natriumi, kaprilat sorbitan, koko-glukozid, acid citrik, sorbat kaliumi, poliquaternium-7, hidroksid natriumi, ekstrakt vanilje, tokoferol, gliceride vegjetale të hidrogjenizuara citrat. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 12 muaj. 

Paketimi: 750 ml.