NOW Магнезиум малеат 1000 мг, 180 таблети

NOW Магнезиум малеат 1000 мг, 180 таблети
1.733,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
047549C
favorite_border

Опис на производот

Магнезиумот е минерал кој е од клучно значење за производство на енергија, мускулна контракција, преносот на нервните импулси и минерализација на коските.
Тој е задолжителен кофактор за околу триста ензими.

 • Придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
 • Придонесува за електролитна рамнотежа
 • Придонесува за нормален енергетски метаболизам
 • Придонесува за нормално функционирање на нервниот систем
 • Придонесува за нормална мускулна функција
 • Придонесува за нормална синтеза на протеини
 • Придонесува за нормална ментална функција
 • Придонесува за одржување на здрави коски
 • Придонесува за одржување на здрави заби

Пакување: 180 таблети

Содржина

Состав:

  1таблета %ПДВ
Магнезиум од (магнезиум малеат) 115 мг 27%

Други додатоци: хидроксипропил целулоза, микрокристална целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор), кроскармелоза натриум, магнезиум стеарат (од растителен извор), силикон диоксид и вегетаријанска обвивка.

Дозирање: земете 1 таблета 3 пати дневно, по можност со храна.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

 • Вегетеријански / Веган производ
 • Без ГМО

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се