MARNYS БЦАА + глутамин, 20 шишенца

marnys bcca glutamine glutamin proteini
MARNYS БЦАА + глутамин, 20 шишенца
580,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042108C
favorite_border

Опис на производот

BCAA COMPLET + GLUTAMINE

Протеините придонесуваат за зголемување на мускулната маса, за одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски.

BCAA & GLUTAMINE е комплекс со разграден ланец од три амино киселини (леуцин, изолеуцин и валин) и глутамин, што го поттикнува растот и дефинирањето на мускулатурата, придонесува за регенерација на мускулните ткива и ја зголемува мускулната издржливост при интензивни физички активности.

Се препорачува:

  • Пред интензивна физичка активност за дополнително снабдување со енергија
  • По интензивна физичка активност за побрзо заздравување на мускулите

Главни придобивки:

  • Го поттикнува дефинирањето на мускулите
  • Подобрување на мускулните перформанси
  • Го одложува заморот и ја зголемува издржливоста при средни и високо интензивни физички вежби
  • Го штити интегритетот на мускулното ткиво и контрактилната функција

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 20 шишенца х 11 мл

Содржина

Состав (во 11 мл):

      %ПДВ*
Л-глутамин  500 мг /
Л-леуцин   250 мг /
Л-валин  125 мг /
Л-изолеуцин 125 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: дејонизирана вода, Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин, Л-глутамин, регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат, засладувач: сукралоза и арома. Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: едно (1) шишенце (11 мл) на ден. Протресете добро пред употреба.

Производот не претставува замена на балансирана исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се