NUTRINO Органска каша од јаболко, круша и банана со ориз, 190 г

Nutrino Organic Apple, Pear, Banana, Rice organska kasa so jabolko, banana, krusa i oriz
NUTRINO Органска каша од јаболко, круша и банана со ориз, 190 г
92,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055475C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Organic Apple, Pear, Banana, Rice - Oрганска каша од јаболка, крушка и банана со ориз и додаден витамин Ц.

  • Диететски производ
  • Храна за доенчиња и мали деца
  • За возраст од 6 месеци и нагоре
  • Стерилизирано
  • Без глутен
  • Извор на витамин Ц
  • Без додаден шеќер

Нето-тежина: 190 г.

Содржина

Состојки: органска овошна каша од јаболка 76% (од концентрирана овошна каша), органска овошна каша од крушка 11% од концетнрирана овошна каша), органска овошна каша од банана 10%, органско оризово брашно 3%, витамин Ц (аскорбинска киселина).

Хранливи вредности во 100г: Енергија 257 кj/61 kcal, масти <0.5г, од кои заситени масни киселини 0г, јаглехидрати 13г, од кои шеќери 11г, влакна 1.3г, протеини 1.0г, сол 0г, витамин Ц 25мг/100% Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата.

Начин на употреба: Пред употреба промешајте го со пластична лажичка. Следете ги инструкциите за употреба. Ако оброкот не е подготвен според инструкциите, тогаш го ризикувате здравјето на Вашето дете. Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа. Вакумирано-при првото отварање капачето треба да направи клик. Ако капачето пропаѓа, не го користете производот.

Важни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња и мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се