NUTRINO Органска каша од слива и круша со ориз, 125 г

Nutrino Organic Plum, Pear, Rice organska kasa od slivi, krusi i oriz
NUTRINO Органска каша од слива и круша со ориз, 125 г
72,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055473C
favorite_border

Опис на производот

Nutrino Organic Plum, Pear, Rice - Органска каша од слива и круша со ориз и додаден витамин Ц.

  • Диететски производ
  • Храна за доенчиња и мали деца
  • За возраст од 6 месеци и нагоре
  • Стерилизирано
  • Без глутен
  • Без додаден шеќер
  • Извор на витамин Ц

Нето-тежина: 125 г.

Содржина

Состојки: органска овошна каша од слива 49% (од концентрирана овошна каша), органска овошна каша од круша 47% (од концетнрирана овошна каша), органско оризово брашно 4%, витамин Ц (аскорбинска киселина ).

Хранливи вредности во 100г: Енергија 257 кj/61 kcal, масти <0.5г, од кои заситени масни киселини 0г, јаглехидрати 13г, од кои шеќери 7.0г, влакна 1.3г, протеини 1.0г, сол 0г, витамин Ц 25мг/100% Најдобро да се употреби до датумот означен на амбалажата.

Начин на употреба: Пред употреба промешајте со пластична лажичка. Следете ги инструкциите за употреба. Ако оброкот не е подготвен според инструкциите, тогаш го ризикувате здравјето на Вашето дете.

Да се чува на собна температура, а по отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа. Вакумирано-при првото отварање капачето треба да направи клик. Ако капачето пропаѓа, не го користете производот.

Вежни белешки: Доењето треба да продолжи и после наполнети 6 месеци, до крај на втората година на детето. Покрај мајчиното млеко постепено треба да се воведува храна која обично се користи во семејството. Воведувањето на одредени видови храна во исхраната на доенче постаро од шест месеци треба да го препорача здравствен работник кој е квалификуван да се грижи за здравјето на доенчињата и малите деца и кој е независен од производителот на храна за доенчиња и мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се