Орегамар, 15 капсули

Орегамар, 15 капсули
518,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
045117C
favorite_border

Опис на производот

OREGAMAR меките желатински капсули содржат органско масло од оригано растворено во маслиново масло со највисок процент на карвакрол, 106 мг активна супстанца.

  • Ги елиминира микроорганизмите од респираторниот, гастроинтестиналниот, уринарниот, гениталниот систем и кожата
  • Претставува моќен природен антиоксиданс, го штити организмот од стрес и го зајакнува одбранбениот систем

Значително помага при:

  • Уринарни инфекции (намалува воспаление)
  • Бронхитис, ринитис, настинка и продуктивна кашлица
  • Потешкотии при дигестија на храната и дисбаланс на цревната флора
  • Ревматски болки
  • Намалува холестерол и шеќер во крвта
  • Го подобрува одбранбениот систем на организмот

Пакување: 15 капсули

Содржина

Состав

  1 капсула
Органско масло од оригано 133 мг
Органско девствено маслиново масло q.s

Состав на капсулно тело: желатин, глицерин, вода.

•    Маслото од оригано содржи карвакрол - најзастапен фенол во маслото и главна антибактериска состојка која има силно негативно влијание врз микроорганизмите кои предизвикуваат разни инфекции во човечкото тело
•    Маслото од оригано исто така содржи и тимол - природен антимикотик, кој исто така го поддржува имунолошкиот систем и заштитува од токсини
•    Една од состојките е и розмаринската киселина - моќен антиоксиданс кој помага во заштита од оштетувања предизвикани од слободни радикали

Дозирање: 1 капсула дневно.

Предупредување: да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се употребува за време на бременост и доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се