PHARMANOVA Нем крем-гел, 75 мл

pharmanova NEM krem gel 75 ml krem gel
PHARMANOVA Нем крем-гел, 75 мл
526,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054863C
favorite_border

Опис на производот

NEM® Крем гелот содржи уникатна комбинација на активни состојки кои ја сочинуваат мембраната на лушпа од јајце во прав (Stratum Joint Mobility Matrix), екстракт од цвет од арника (Arnica montana), ментол, камфор, Hotflux (ванилил бутил етер) и есенцијално масло од еукалиптус. Stratum Joint Mobility Matrix е природен извор на протеини, глукозамин, хондроитин сулфат, хијалуронска киселина и колаген тип I.

NEM® крем гелот е наменет за нанесување на мускули и зглобови. По нанесувањето на кожата прво покажува ефект на ладење, а потоа ефект на затоплување. NEM® крем гелот релаксира, смирува и опушта, додека хранливите компоненти на NEM® имаат заштитен ефект. Производот може да се користи со напнатост, непријатност и вкочанетост во мускулите и зглобовите, по поголеми физички напори и спортски повреди.

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол, изопропил миристат, ланолин, децил олеат, цетеарил алкохол, камфор, глицерин, ментол, цетеарт-20, сорбитан стеарат, полисорбат 60,  ванилил бутил етер, полиакрилна киселина, триетаноламин, метилпарабен, мембрана од лушпа од јајце (NEM), пропилпарабен, етарско масло од еукалиптус, екстракт од цвет од арника, д-лимонен.

Активни состојки: 

  • Камфор 3,0 гр
  • Ментол 2,0 гр
  • Stratum Joint Mobility Matrix 100 мг
  • Екстракт од цвет од арника (Arnica montana) 50 мг
  • Hotflux 452 мг
  • Етарско масло на еукалиптус 35 мг

Употреба: Нанесете во тенок и рамномерен слој на кожата на мускулите и зглобовите, 2 до 3 пати на ден, со лесна масажа. Производот е наменет само за надворешна употреба кај возрасни лица. Се нанесува на неоштетена кожа.

Чување: Да се чува затворено, заштитено од светлина и топлина, на температура до 25°С.

Предупредувања: Крем гелот NEM® не треба да го користат лица алергични на јајца, бремени жени, доилки и лица помлади од 18 години. Производот не треба да се користи во случај на преосетливост на некоја од состојките на производот.
Ако се појави иритација или црвенило на кожата, престанете да го користите производот.
Да се ​​чува подалеку од дофат и вид на деца. Избегнувајте контакт со очи, мукозни мембрани, оштетени кожа и отворени рани. Не голтајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се