PHARMANOVA Солдевит Д3 капки 400 ИЕ, 10 мл

PHARMANOVA Солдевит Д3 капки 400 ИЕ, 10 мл
283,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045157C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Д3 (холекалциферол) придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот во организмот. Неопходен е за нормално одржување на коските и забите. Витаминот Д3 ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем и учествува во одржување на нормалната мускулна функција. 

  • SolDevit 400 ИЕ витамин Д3 - со неутрален вкус
  • Пумпата за дозирање овозможува лесно и прецизно дозирање на препаратот

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: витамин Д3 400 ИЕ

Употреба: деца постари од 3 години и возрасни: 1капка/доза дневно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се