PHARMANOVA Утисепт, 30 капсули

PHARMANOVA Утисепт, 30 капсули
528,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015139C
favorite_border

Опис на производот

  • Ги олеснува тегобите и ја намалува чувствителноста на уринарниот тракт
  • Помага во одржување на здравјето и отпорноста на уринарните патишта

Препаратот Утисепт® содржи патентиран растителен екстракт Ellirose™, добиен од цветот од хибискус и претставува иновативно решение наменето за уринарниот тракт.
Активноста се заснова врз делувањето на компонентите на екстрактот и неговите метаболити кои после земањето на препаратот се елиминираат преку уринарниот тракт.

  • Утисепт е уроантисептик со природно потекло кој може да се користи во третманот на акутни и повторливи уринарни инфекции
  • Може да се користи со препорачаната антибиотска терапија
  • Превентивно за спречување на инфекции
  • Погоден е за подолга употреба

Пакување: 30 капсули

Содржина

Употреба: препаратот е наменет за деца над 7 години и возрасни, се препорачува два пати на ден по една капсула.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се