PROBOTALIFE Органско масло од црн кумин, 250 мл

PROBOTALIFE Органско масло од црн кумин, 250 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020979C
favorite_border

Опис на производот

Probotalife- 100% Органско масло од црн кумин 
Се одликува со богат состав на незаситени и есенцијални масни киселини (линолна и олеинска, палмитолеинска и линолеинска).

Од активните компоненти доминираат терпени и терпеноиди од кои најделотворни се нигелон, тимокинон,како и витамини од групата на Б комплекс, А, Ц, Е, калиум, натриум, калциум, цинк, селен, железо, фолна киселина и есенцијални аминокиселини неопходни за оптимално функционирање на организмот.

Пакување: 250 мл

Содржина

Начин на употреба:
Поради пребогатиот состав, препорачлив е за пиење за деца над 3 години и возрасни, (директно или помешан со мед или сок) како и за нанесување на кожа неколку пати во денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се