PROVEN Pregnancy Plus, 60 капсули

PROVEN probiotics lactobacillus&bifidus for pregnancy plus multivitamins, minerals & DHA ,  probiotik za trudnici, bremeni
PROVEN Pregnancy Plus, 60 капсули
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
035171C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Лактобацилус и Бифидус плус мултивитамини, минерали и ДХА за бремени жени. 

Целосна нутритивна подршка за време на бременост.

  • Обезбедува 10 милијарди Lab4b корисни бактерии
  • Фолната киселина придонесува за зголемување на нивото на фолати кај мајката и за нормален раст на ткивата на мајката за време на бременост
  • ДХА придонесува за нормален развој на мозокот и очите кај фетусот и доенчињата

Пакување: 30 капсули & 30 капсули, меки

Содржина

Состав: 1 капсула и 1 мека капсула содржи:                                                     

    ПДВ*
Бета каротен   2.4 мг  
- Еквивалент на Витамин А   400 мкг RЕ 50%
Витамин Д3   10 мкг 200%
Витамин Е   10 мг TЕ 83%
Витамин К1   75 мкг 100%
Витамин Ц  160 мг 200%
Тиамин (Витамин Б1)    2.2 мг 200%
Рибофлавин (Витамин Б2)  2.8 мг 200%
Ниацин (Витамин Б3)    18 мг NE 113%
Витамин Б6     2.8 мг 200%
Фолна киселина    500 мкг 250%
Витамин Б12    10 мкг 400%
Биотин   100 мкг 200%
Пантотенска киселина 12 мг  200%
Калциум   120 мг    15%
Магнезиум         56.25 мг    15%
Железо  14 мг 100%
Цинк 10 мг 100%
Бакар      1 мг 100%
Манган    2 мг 100%
Селен    55 мкг 100%
Хром     40 мкг 100%
Молибден        50 мкг 100%
Јод     150 мкг 100%

Lab4b    

Bifidobacterium bifidum (CUL20)

Lactobacillus paracasei (CUL08)     

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)  

Lactobacillus salivarius (CUL61)  

10 милијарди /
Алфа липoична киселина    10 мг /
Масло од туна      625 мг /
- ДХА            200 мг /
- ЕПА     45 мг /

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, аскорбинска киселина, магнезиум оксид, растителна  обвивка на капсулата (хидрокси пропил метил целулоза).
Микорорганизми (Lactobacillus salivarius (CUL61),Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34), Bifidobacterium bifidum (CUL20), Lactobacillus paracasei (CUL08), железен фумарат, цинк цитрат, никотинамид, манган глуконат, дикалциум фосфат, пченкарен скроб, калциум пантотенат, алфалипоична киселина, средства против стврднување (силициум диоксид, магнезиум стеарат), микрокристална целулоза, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), тиамин мононитрат, рибофлавин, бакар цитрат, пченкарен малтодекстрин, гума акација, модифициран пченкарен скроб, фолна киселина, сончогледово масло, хром пиколинат, антиоксиданси (натриум аскорбат, ДЛ-алфа токоферол, аскорбил палмитат), калиум јодит, натриум молибдат, Л-селенометионине, биотин, витамин К1 (филокононе), сукроза, витамин Д3 (холекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин).

Состојки на капсула, мека: масло од туна (рибино масло)**, обвивка на капсулата (говетски желатин, глицерол, бои (бакарен хлорофил, титаниум диоксид, железен оксид), Витамин Е (Д-алфа токоферол ацетат), маслиново масло, бета каротен (Dunaliella salina), антиоксидант (природни мешани токофероли).

  • Без продукти на млеко
  • Без глутен

Употреба:

Препорачано дневно внесување: бремените жени и доилките како додаток на исхрана треба да земат по 1 капсула и 1 мека капсула на ден, заедно со храна.

Предупредување:

Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Пред употреба на било кој додаток на исхрана бремените жени и жените што планираат да забременат треба да се консултираат со својот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се