RECEPT Intensive&Balancing Шампон против првут, 400 мл

SUBRiNA RECEPT Intensive & Balancing Anti Dandruff Shampoo for normal and greasy scalp sampon protiv prvut za normalen i masen skalp
RECEPT Intensive&Balancing Шампон против првут, 400 мл
273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022450C
favorite_border

Опис на производот

Subrina Recept Intensive & Balancing Anti Dandruff Shampoo for normal and greasy scalp - Шампон против првут.

  • За нормален и масен скалп
  • Со добар прочистувачки ефект и делување против првут
  • Содржи комбинација од две активни состојки против првут - пироктон оламин, кој ефикасно ги отстранува најлошите форми на тврдокорен првут и го спречува неговото повторно создавање, додека салицилната киселина ги отстранува тврдокорните лушпи, ги омекнува и ги лупи изумрените кожни клетки 
  • Шампонот содржи и екстракт од ехинацеа која го смирува надразнетиот скалп
  • Погодно за вегани

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Glyceryl Oleate, Piroctone Olamine, Parfum, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Tocopherol, Echinacea Purpurea Extract, Glycerin, Sodium Citrate, Salicylic Acid, Peg - 150 Distearate, Sodium Chloride, Styrene / Acrylates Copolymer, Polyquaternium - 10, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42090, CI 28440, CI 42051

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се