ROZA KANINA Фит-микс органски чај, 200 г

ROZA KANINA Фит-микс органски чај, 200 г
268,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044407C
favorite_border

Опис на производот

Чајна мешавина за слабеење.
Во традиционалната медицина билките во чајната мешавина имаат, диуретични, антисептични, антимикробни, антибактериски, дигестивни, антивирусни својства.
Поволно влијае на организмот во отстранување на отрови и штетни материи.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состав: бела бреза 40%, планинска чубрица 15%, коприва 15%, кантарион 15%, подабец 5%, петровец.

Начин на употреба: 3 супени лажици од чајот се налеваат со 2 литри зовриена вода. Садот се покрива со капак и се остава да отстои 2
часа. Чајот се процедува и се пие во текот на денот не засладен по 300 мл, секои два часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се