SINOMARIN Природен назален деконгестив спреј за нос, 200 мл

SINOMARIN Природен назален деконгестив спреј за нос, 200 мл
559,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029219C
favorite_border

Опис на производот

 • 100% Природен 
 • 100% Безбеден
 • Клинички докажан
 • Назален деконгестив
 • Идеален за деца над 10 години и возрасни
 • Промовира брзо закрепнување после едноназален хируршки зафат

Единствен 2.3% NaCl хипертоничен раствор од морска вода кој што може да се употребува континуирано со месеци без притоа да се има било каков несакан ефект. 
Sinomarin® е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос).
Sinomarin® е 100% природно решение кое ќе ви помогне да дишете полесно.
Моќна, динамична џет-пумпица со волумен на испрскување од 4-6 мл/с која не оксидира, безбедно затворена, која дава можност за употреба на производот до неговиот рок на употреба.

Sinomarin® се препорачува:

 • По едноназален хируршки зафат
 • За хронични синоназални состојби
 • Во случај на густ и пурулентен секрет

Пакување: 200 мл

Содржина

Sinomarin® E.N.T. 200 мл механизам на дејство:

 • Го намалува отокот на назалната мукоза преку индуцирање на осмотски притисок кој доведува да водата излегува од потечените назални ткива
 • Ја намалува продукцијата на инфламаторни медијатори, а со тоа овозможува намалување на инфламацијата
 • Ја разредува вискозноста на мукусот преку својата висока јонска сила ги ослабува јонските врски
 • Промовира ефикасен мукоцилијарен клиренс и ја нормализира физиолошката хидратација на цилијарниот слој
 • Го забрзува заздравувањето и ја нормализира функцијата на епителното ткиво
 • Заштитува од секундарни инфекции и компликации

Начин на употреба:

 • За возрасни и деца над 10 години 1-3 впрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се