SOLARUS Сет млеко за сончање со СПФ 27 и млеко за сончање за деца со СПФ 30 и CITROGALA Инсект репелент стик

solarus set + citrogala set mleko za soncanje, losion za zastita od sonce, i citrogala repelenten stik protiv insekti
SOLARUS Сет млеко за сончање со СПФ 27 и млеко за сончање за деца со СПФ 30 и CITROGALA Инсект репелент стик
584,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039395C
favorite_border

Опис на производот

SOLARUS Сет од детско млеко за сончање со СПФ 30, млеко за сончање со СПФ 27 и CITROGALA Инсект репелент стик.

Наменето за нежната детска кожа

 • Комбинацијата од минерални рефлектирачки филтри обезбедува висока УВА и УВБ заштита
 • Невеновото масло го спречува црвенилото, ја тонизира, обновува и негува кожата.
 • Екстрактот од Алое Вера овозможува висока хидратација и не ги блокира порите на кожата
 • Витаминот Е го спречува создавањето на слободни радикали и ја одржува кожата мека и еластична
 • Водоотпорна формула
 • Дерматолошки тестирано
 • Само за надворешна употреба

Пакување: 200 мл

 

Хидратантна формула која лесно се впива, не остава масни траги и не ги затвара порите, овозможувајќи и на кожата да дише. Обезбедува широк спектар на заштита од штетното дејство на сончевите УВА и УВБ зраци.

 • Со масло од морков, витамини А и Е и екстракт од кокос
 • Водоотпорна формула

Пакување: 200 мл

 

Сигурна заштита за децата и возрасните од комарци.

 • Се нанесува рамномерно на сите непокриени делови од телото
 • Не е наменет за лице
 • Да не се нанесува на оштетена и иритирана кожа
 • Не се препорачува за деца до 1 година
 • Заштитата трае 4-7 часа
 • За да се постигне целодневна заштита потребно е производот да се нанесе 2-3 пати на ден
 • Само за надворешна употреба
 • Не се препорачува да се нанесува на детските дланки

Пакување: 40 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се