SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Таблети за грло со прополис и сок од лимон, 20 таблети за џвакање

Specchiasol Propoli Plus Epid Con Succo Di Limone E Miele tableti za gvakanje so vkus na limon
SPECCHIASOL Propoli plus E.P.I.D. Таблети за грло со прополис и сок од лимон, 20 таблети за џвакање
269,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
055988C
favorite_border

Опис на производот

Specchiasol Propoli Plus E.P.I.D.® Con Succo Di Arancia Додаток во исхрана, таблети за џвакање со сок од лимон и мед.

  • Со интензивен вкус 
  • Со стевиол гликозид од стевиа
  • Со агримонија која придонесува за одржување на здравјето на грлото 
  • Со шипинка, богата со витамин Ц кој придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и нормален енергетски метаболизам 
  • Не содржи вештачки бои 
  • Не содржи глутен 
  • Содржат патентирана фрмула на прополис - E.P.I.D.® 

Пакување: 20 таблети за џвакање.

Производител: Specchiasol S.r.l. Via Bruno Rizzi, 1/3 – 37012 Bussolengo (VR) Италија.

 

Содржина

Состав: 4 таблети за џвакање (препорачана дневна доза) содржат:  

  4 таблети за џвакање

Прополис E.P.I.D.®

- Полифеноли**  

400 мг

12 мг

Агримонија 4/1 D/E   250 мг

Шипинка плод

- Витамин Ц

162,8 мг

114 мг (142.5 ПДВ*)

*препорачано дневно внесување 

 **метод со аналитичко одредување HPLC 

Состојки: засладувачи: сорбитол, стевиол гликозиди од стевиа, сукралоза; E.P.I.D.® (прополис) безвосочен и пречисетн прополис d.e. титриран на 3% полифеноли**, агримонија (Agrimonia eupatoria L.) d.e. 4/1 D/E; дехидриран концентриран сок од лимон, шипинка (Rosa canina L. плод d.e., Л-аскорбинска киселина) титрирана на 70% витамин Ц, арома, средство против стврднување: силикон диоксид, магнезиумови соли на масни киселини; мед во прав, киселина: лимонска киселина.

Начин на употреба: Се препорачуваат по 2-4 таблети на ден. Оставете ја таблетата полека да се растопи во устата.  

Предупредување: Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство. Да се чува на места недостапни за деца под три години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не се замена за разновидната и балансирана исхрана, како и за здравиот начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се